SCROLL
Zakres: produkcje animowane

Wystawny projekt

Wiecie, w którym roku powstało pierwsze zdjęcie i kto je zrobił? My wiemy. Stworzenie serii kilkuminutowych animacji dla Muzeum Fotografii było dla nas przyjemnością. Produkcje stały się częścią ekspozycji krakowskiego MuFo. Prace koncepcyjne naszego studia animacji wymagały odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Dodatkowo musiały spełniać kryteria edukacyjne, w ciekawy, ale merytoryczny i angażujący sposób wpisywać się w charakter ekspozycji.

Cudzysłów

Efekty naszej pracy możecie oglądać na wystawie głównej „Co robi zdjęcie?” w krakowskim Muzeum Fotografii. Oprócz animacji znajdziecie tam zbiory z około 1000 muzealiów ze zbiorów – odbitki, klisze, negatywy. Takie realizacje to same pozytywy!

Niezła sztuka

My się sztuki nie boimy, chętnie współpracujemy z muzeami. Tym razem padło na miasto królów i MuFo. Stworzone przez nas animacje interesująco, ale przystępnie, bez zbędnego dyskursowania przedstawiają początki i historię fotografii. A jeśli pasjonuje Was historia realizacji APLAN MEDIA to możemy dodać, że współpracowaliśmy również m.in. z Muzeum Narodowym we Wrocławiu (Panorama Racławicka), Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII czy też Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.